Фруктова овочева дієта або що буде, якщо є тільки овочі та фрукти

Фруктова овочева дієта: плюси

Серед плюсів фруктово-овочевих дієт відзначимо наступні:

  1. Велика кількість баластових речовин (клітковини), після модифікування її частини мікрофлорою шлунка та тонкого кишечника, перетворюється на речовини, здатні знизити рівень поганого холестерину. Ця величина може досягати аж 35%, що при «звичайному» харчуванні можливо лише за допомогою прийому спеціальних ліків. У фруктах та овочах міститься велика кількість води. Вона разом із клітковиною дуже об’ємні. Шлунок, що швидко наповнився, посилає сигнали в мозок – стоп, я переповнений. Виникає відчуття насичення. Але при великому обсязі у більшості овочів та фруктів небагато калорій. Тому організм черпає енергію з інших джерел, і людина худне. Однак, сидячи на вуглеводній дієті, не варто розраховувати на скидання 6-7 кг на тиждень, як це пропагують на деяких «жіночих» сайтах, але мінус 3-3,5 кг — досяжний результат для схуднення.
  2. Всі ті А клітковина і рідина допомагають товстому кишечнику швидко і без проблем звільнятися. >

    Якщо ти наважилася деякий час харчуватися тільки овочами та фруктами, пам’ятай, що ВООЗ рекомендує кількість простих цукрів обмежити 10%, а отже, решту 90% необхідно розподілити між складними вуглеводами, рослинними білками та слідами жирів.

    Овочево-фруктова дієта: мінуси

    Почнемо з того, що з кінця 80-х минулого століття замість системи збалансованої харчової поведінки дієтологи активно просувають постулати адекватного харчування. Серед них є пункт про те, що і як потрібно, є залежно від температури навколишнього середовища та регіону проживання. Тому радять дотримуватися дієт, основа яких (а не повністю весь раціон!), складається з овочів, ягід і фруктів, рекомендують не в зимово-весняний, а в літньо-осінній період. І ця порада ґрунтується аж ніяк не на економії грошей.

    Їжа, що складається майже з одних вуглеводів, покриває енергетичні, але не пластичні потреби організму. Схуднути ти схуднеш, але це станеться за рахунок зниження м’язової маси. Жиру просто не буде чого розщеплюватися, адже джерела енергії буде хоч відбавляти, а ось підтримувати обсяг старих і продукувати нові м’язові клітини просто не буде з чого. Тому зниклі кілограми повернутися досить швидко. Як тільки в організм почнуть надходити білки, м’язи почнуть відновлюватися.

    Овочева фруктова дієта та її безумовні мінуси:

    1. Після їжі, яка містить велику кількість овочевої та фруктової клітковини, на тебе чекає швидке повернення голоду. Особливо, якщо ти встигла розтягнути шлунок. Баластові речовини досить швидко йдуть у 12-палу кишку, де організм починає відчувати обман – відсутність білків та жирів. До того ж шлунок починає посилати імпульси в мозок, просячи його заповнити. В результаті смокче під ложечкою, кількість прийомів їжі збільшується. Надалі для позбавлення таких наслідків знадобиться значний час і сила волі.
    2. Відсутність в їжі жирів призводить до зниження не тільки поганих (низької щільності), але й хороших, вкрай необхідних для нормального функціонування організму, холестеринів високої щільності.
    3. Вуглеводна дієта однозначно і сильно б’є по підшлунковій залозі, нирках та печінці. У деяких випадках вона може стати причиною виникнення гнійних прищів.
    4. Захоплення кислими фруктами та ягодами може спричинити гастрит.
    5. Виняток з раціону білків, особливо тварин, призводить до безбілкових набряків. І тут поради щодо добового обмеження кухонної солі до 2 мг і менше — мертвої припарки. Може стати лише гіршим. NaCl є потрібним мінеральним нутрієнтом, який інтенсивно губиться під час тренувань з потом, і вимагає нехай не повного, але відновлення. li>
    6. Відсутність білків та жирів створює дефіцит:
    • гормоноподібних речовин, необхідних для шлунково-кишкового тракту, який до речі виробляє більше гормонів, ніж усі інші ендокринні залози та жирова тканина разом узяті.